"Věčná víra v naději"

"My jsme naděje padlých"

"Když poodstoupíte od kolektivu, musíte být připraveni snášet jeho hněv, ale musíte jít dál, dokud nezískáte z nevědomí to, co vás přivolalo. Plod vašeho hledání se po vašem návratu stane darem kolektivu - teprve a pouze tehdy bude jeho hněv utišen." C.G.Jung

A dost!

16. července 2009 v 22:25 | Any |  mé ÚVAHY ZE ŽIVOTA
Sice tohle křičela Kleopatra na Caesara v Asterixovi a Obelixovi: Mise Kleopatra, ale na tom teď nesejde.
Napadlo mě jen to, že se pořád mladí lidi utápí v depresích. Proboha proč? Vždyť je to zbytečné! Dobře, není to zbytečné na 100%, ale co je opravdu na 100%?
Proč ležet na zemi a bědovat se? Proč padat do propasti a litovat se? Proč pomýšlet na sebevraždy?
Kde je ta vaše odvaha? Kde je ta vaše síla? Nacházíte ji ve snech, ale to, že vám řekli, že neexistuje v realitě, neznamená, že mají pravdu! Pustíte si svou milovanou hudbu do sluchátek a sníte o tom, jak jste hrdinští a můžete velké věci, ale že by jste se pokusili o zmenšeniny svých snů doopravdy, tak to ne.
Nechci tímto podporovat jedince, kteří až přečtou tetno článek vytáhnou pistoli a postřílí svou třídu. Takto tento článek není myšlen. Je pro ty, kteří vědí, že je hodně zla na světě, že jim se děje mnoho zla, ale nevědí, co s tím. Proč se někdy nezastavíte a nepodíváte se na nebe a v duchu se nezeptáte: "Jak z toho ven?" Proč žijete ve svých snech o krásném světě, ale bojíte se něco pro to udělat? Protože vás za to potrestají?
Ano, potrestají. Budete chtít toho nechat, budete znovu padat do hlubin. Budete trpět a plakat. Budete házet věcmi za tu nespravedlnost. Budete chtít umřít.
Ale pokud v mysli, duši a srdci zachováte vzpomínku, byť mizivou na to, co následovalo potom, co jste udělali svět lepším, postupně začnete mít oporu pod nohama, která vás nenechá padnout. Pokud zapomenete, což se bude stávat ve dnech pomsty, uvnitř vás bude svítit světélko, které nezhasne, pokud si ho budete vědomi. A pak proti tom budete imunní proti pomstě, protože budete vědět.
Postupně pochopíte, že to jen ti, kteří chtějí prosadit svůj sen o světě, kde oni vládnou, vás chtějí zastrašit, ne-li zničit. Protože věřím, že váš sen bude o svobodě. Svobodě, která vám schází nyní.
Uzavíráte se do sebe, mizíte v černi a tmě. Ale před Pravdou přece neutečete. Můžete žít dál tento trýznivý život, můžete dál nerušeně snít o svobodě a dobrodružstvích. Ale nebylo by krásné podělit se o své sny s ostatními?
Stačilo by jednou pocítit jeden větný ekvivalent. V hloubce svého nitra. Uvěřit mu. "A dost!" by to bylo.
A začít nanovo.
Pouze si přát vidět Pravdu. Nic víc. Nic míň. A toto přání, ten sen dosaženého cíle se splní. Samo od sebe, pokud bude pocítěno, pokud v něj bude uvěřeno.
Pak začnete vnímat. Pak poznáte, co je a co není váš sen. Co vám skutečně ubližuje, a co naopak pomáhá. Dokážete víc než tolik, co v depresi se sluchátky v uších a se slzami na tvářích. Stačí chtít a nebát se toho.
Nechci, aby tento text sloužil zlu a zlým myšlenkám, ani negativismu. Tohle vám má pomoci najít křídla, která máte na zádech, tohle má být kapičkou živé vody. Ale dál už musíte sami. Musíte najít odvahu, ani ne cíl, ten se objeví sám. Říci "A dost!" klamu, který tak cítíte, že vás obklopuje.

(Chtěla bych ještě poděkovat Angele... Však ona ví, za co :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Měla bych psát podobné články?

Ano
Ne

Komentáře

1 Angela Angela | Web | 4. srpna 2009 v 19:40 | Reagovat

Ne, to já musím poděkovat tobě. Stejně si myslím, že tam ty vedlejší úmysly byly:D Ale nezlobím se, spíš mě mrzí, že si to z toho nedokážu vzít...

2 Any Any | 29. srpna 2009 v 22:31 | Reagovat

Ne, fakt, vedlejší úmysly to nebyly. Doopravdy ne!

3 Arthur Arthur | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 5:38 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky na prozadí byly použity z Galerie Zdeňka Hajného - Cesty ke světlu. Z osobní zkušenosti doporučuji navštívit.