"Věčná víra v naději"

"My jsme naděje padlých"

"Když poodstoupíte od kolektivu, musíte být připraveni snášet jeho hněv, ale musíte jít dál, dokud nezískáte z nevědomí to, co vás přivolalo. Plod vašeho hledání se po vašem návratu stane darem kolektivu - teprve a pouze tehdy bude jeho hněv utišen." C.G.Jung

Obrovská světelná koule se spirálou ozářila temné nebe nad Norskem

9. prosince 2009 v 21:50 | Any |  UFO A MIMOZEMŠŤANÉ
Na potemnělé obloze severního Norska se během ranní špičky v 7:47 objevila obrovská rotující a zářící koule (pozn. adminky: Že by UFO?...), ze které jakoby vystřelila spirála (pozn. adminky: ... a přece se točí!). Ohromnou kouli viděla podle listu Altaposten řada lidí a na internetu se okamžitě objevila spousta fotografií.

Všichni první obrázky spirály na nebi s bílými a modrými okraji považovali za nepovedený vtip vytvořený v programu pro úpravu fotografií (pozn. adminky: ani se nedivím... Jen si to najděte). Nicméně množství svědků a fotografií z různých úhlů svědčí o to, že se na obloze nad Norskem opravdu něco stalo. A muselo to být poměrně vysoko (pozn. adminky: napadla mě zajímavá představa týkající se meziplanetární diskotéky...).

Spirála, která za sebou zanechávala modrou stopu, se nakonec změnila v tmavý prstenec se zeleným ocasem za sebou (pozn. adminky: ... nebo to byl novoroční ohňostroj na nečisto...). Vše trvalo poměrně dlouho, až 10 minut.
Hlavním podezřelým z autorství podivného jevu je ruské námořnictvo, které provádělo v Bílém moři nějaký test rakety odpálené z ponorky (pozn. adminky: a proč ne Američani? Nebo Norové? Nebo dokonce ti mimozemšťané...?). Rusko něco takového ovšem popírá (pozn. adminky: i já bych to popřela. Kdo by ne? Kdyby...).

Nicméně experti se podle internetového magazínu Discover shodují (pozn. adminky: pozorně si přečtěte poslední větu: "se shodují". Oni fakticky netuší, co to mohlo být.), že teorie o raketě je správná (pozn. adminky: na základě domněnky je posteveno dogma. Nepřipomíná vám to něco?). Je pravděpodobné, že se test vymkl kontrole. Raketa mohla přijít o stabilizátory a proto se vytvořily spirály. O světelný efekt se postaralo unikající hořící palivo.

Pozn. adminky: Takže ať za tím stál kdokoliv, zřejmě to byla hezká podívaná. Snad to jenom neuškodí živým organismům na Zemi. Taky se mohlo jednat o test, jak lidé budou reagovat na něco takto neznámého. Ale v tom případě: kdo by chtěl zjišťovat něco takového a proč?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky na prozadí byly použity z Galerie Zdeňka Hajného - Cesty ke světlu. Z osobní zkušenosti doporučuji navštívit.