"Věčná víra v naději"

"My jsme naděje padlých"

"Když poodstoupíte od kolektivu, musíte být připraveni snášet jeho hněv, ale musíte jít dál, dokud nezískáte z nevědomí to, co vás přivolalo. Plod vašeho hledání se po vašem návratu stane darem kolektivu - teprve a pouze tehdy bude jeho hněv utišen." C.G.Jung

OSN jmenuje zástupce lidstva pro komunikaci s mimozemšťany

27. září 2010 v 12:59 | Any |  UFO A MIMOZEMŠŤANÉ
Pokud se v dohledné době z hlubin vesmíru vynoří mimozemšťané, bude pro ně podle britského listu The Independent už připravena vyslankyně OSN. Má se jí stát nepříliš známá malajská astrofyzička Mazlan Othmanová, která stojí v čele Úřadu pro vztahy s vnějším vesmírem (UNOOSA) ve Vídni.

Úkolem osmapadesátileté Othmanové je připravit možnosti komunikace s návštěvníky z jiných světů, kteří přiletí, nebo pravděpodobněji lidstvo na dálku kontaktují. Své představy má nastínit delegátům nadcházející vědecké konference, která se koná nedaleko Londýna.
Othmanová již nedávno vystoupila s myšlenkou, že vzrůstající počet objevených planet u cizích hvězd posiluje myšlenku, že inteligentní život ve vesmíru není tak vzácný, jak si někteří vědci dříve mysleli. "Pokračující hledání signálů ve vesmíru na několika pracovištích udržuje naději, že jednoho dne zachytíme zprávu od mimozemšťanů," uvedla Othmanová.

A až se to stane, bude podle Othmanové lepší, když bude fungovat nějaká koordinace při formování odpovědi lidstva. "Taková, která vezme v potaz všechny citlivé souvislosti," argumentovala Othmanová s tím, že OSN je na takovou koordinaci již připravena.
Profesor Richard Crowther, odborník na vesmírné právo z britské vesmírné agentury, který Londýn při jednání o vytvoření koordinačního orgánu zastupoval, s jistou nadsázkou poznamenal, že Othmanová je tou nejlepší volbou pro případ, že nějaký mimozemšťan přiletí a řekne: "Zaveďte mne ke svému vůdci."
OSN již ustavila protokol pro případ nalezení mimozemského života. Zatím se však počítalo s možností přenesení mikroorganismů z vesmírných modulů a skafandrů v blízkém vesmíru na Zemi, takže stanovila zásadu dekontaminace. Nicméně dala dohromady i pozdrav pro případ setkání s inteligentním životem.
Uznávaný fyzik Stephen Hawking však nedávno varoval, že lidstvo by se na kontakt s mimozemšťany mělo připravit mnohem důkladněji a upozornil, že podobné setkání by se snadno mohlo podobat přistání Kryštofa Kolumba u břehů Nového světa s dobře známými následky.

Pozn. adminky: Co na to říct? Jen poznámka: ale stejně o těch, kteří si myslí, že mimozemšťani jsou, si myslí, že jsou to hlupáci a blázni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky na prozadí byly použity z Galerie Zdeňka Hajného - Cesty ke světlu. Z osobní zkušenosti doporučuji navštívit.