"Věčná víra v naději"

"My jsme naděje padlých"

"Když poodstoupíte od kolektivu, musíte být připraveni snášet jeho hněv, ale musíte jít dál, dokud nezískáte z nevědomí to, co vás přivolalo. Plod vašeho hledání se po vašem návratu stane darem kolektivu - teprve a pouze tehdy bude jeho hněv utišen." C.G.Jung

Studie: Po jaderném útoku na město je lepší evakuaci odložit

13. září 2010 v 1:10 | Any |  VÁLKA
9. 9. 2010

V případě jaderného útoku na větší městskou zástavbu v USA by se bezprostředně evakuovaní lidé ocitli ve větším nebezpečí, že budou více ozářeni, než jednotlivci, kteří by zůstali uvnitř budov či v podzemních prostorách. Vyplývá to ze studie analytiků Stanfordovy univerzity, o níž informoval server Global Security Newswire.

Podle vědců by v případě útoku, o němž se nevědělo v dostatečném předstihu, došlo k ucpání únikových cest a dlouhodobému přímému vystavení obyvatel radiaci. "Logistické výzvy evakuace se zdají být nad našimi současnými možnostmi," uvedl jeden z autorů studie Lawrence Wein.
Minulé výzkumy s použitím komplexních matematických výpočtů už naznačily, že by záchranáři potřebovali 12 až 48 hodin po jaderném útoku k vytyčení únikových cest a americká vláda by byla schopná reagovat za 24 hodin. Plná reakce federálních úřadů by se dala očekávat asi 72 hodin po úderu.

Pozn. adminky: nebylo by lepší ty bomby tam vůbec neházet?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky na prozadí byly použity z Galerie Zdeňka Hajného - Cesty ke světlu. Z osobní zkušenosti doporučuji navštívit.