"Věčná víra v naději"

"My jsme naděje padlých"

"Když poodstoupíte od kolektivu, musíte být připraveni snášet jeho hněv, ale musíte jít dál, dokud nezískáte z nevědomí to, co vás přivolalo. Plod vašeho hledání se po vašem návratu stane darem kolektivu - teprve a pouze tehdy bude jeho hněv utišen." C.G.Jung

Mladík nechtěl říct policii heslo do počítače a musí do vězení

6. října 2010 v 20:39 | Any |  SVOBODNÝ INTERNET: KONEC?
Devatenáctiletému Oliveru Drageovi z britského Blackpoolu neprokázal soud žádný zločin, přesto ho poslal na čtyři měsíce do vězení pro mladistvé na čtyři měsíce. Odmítl totiž podle listu Daily Mail prozradit heslo k souborům na svém počítači.

Policie zadržela Dragea již loni v květnu na základě udání, že je zapojen do šíření materiálů souvisejících se zneužívání dětí. Policie měla zájem především o soubory na jeho počítači, ale narazil na šifrování chráněné heslem s 50 znaky.
Tehdy ještě osmnáctiletý Drage, zaměstnanec v rychlém občerstvení, odmítl heslo prozradit. Policii se nepodařilo šifrování prolomit ani po sedmnácti měsících a Drage se dočkal na počátku týdne soudního přelíčení, které skončilo bleskově během 15 minut v jeho neprospěch.
Detektiv seržant Neil Fowler od Lancashirské policie uvedl, že rozhodnutí ukazuje, jak soudy berou vážně vzmáhající se kriminalitu tohoto druhu. "Dáva to jasný vzkaz těm, kteří se snaží zamaskovat na internetu svojí kriminální činnost."
Na mladíka se tak vztáhl zákon a další předpisy přijaté po roce 2006, kdy představitelé policie varovali, že vzhledem k možnostem utajení na internetu, nebudou schopni odhalovat některé druhy závažné trestné činnosti. Jedním z argumentů je i potřeba odhalování teroristických hrozeb.
V roce 2008 byl odsouzen k 13 měsícům vězení majitel počítačové firmy, který odmítl také odtajnit své soubory. Tvrdil, že tak jedná z principu, a ne proto, že by chtěl zakrýt trestnou činnost nebo aktivity ohrožující národní bezpečnost.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vasek656 vasek656 | E-mail | 7. října 2010 v 0:22 | Reagovat

Je to opravdu hrůza. Využil svého ústavou zaručeného práva nevypovídat proti sobě a je za to ve vězení. Já ten britský zákon znám, a je tam ještě jeden háček.

Když obviněný, např. z pedofilie, nevydá heslo, dostane až 2 roky ve vězení. Ale když heslo nevydá člověk podezřelý z terorismu (podezřelý = neusvěčený z trestného činu = nevinný; stejně jako ten obviněný z pedofilie), může dostat až 5 let.

A ještě jiný britský zákon! V británii je zajimavý trestný čin. (terrorist act 2000, sekce 58). Trestný čin spáchá ten, kdo sbírá nebo zaznamenává informaci, která by mohla být POUŽITELNÁ osobou páchající nebo připravující teroristický útok. Není to chyba, opravdu je tam "by mohla být použitelná". Už zatkli, a po 4hodinovém výslechu pustili, žáka základní školy, který si do zeměpisu fotil nádraží v Londýně. V roce 2008 to rozšířili o teroristou použitelnou informaci o členovi ozbrojených složek. (v obou zákonech může jít i o fotku).

Všem angličtinářům doporučuji, aby si přeložili http://www.legislation.gov.uk/ukpga/2000/11/section/58/enacted

2 vasek656 vasek656 | E-mail | 7. října 2010 v 0:27 | Reagovat

Ještě jedna informace, u výše uvedené sekce 58 terrorist act je sazba až 10 let ve vězení

3 ing. Rémi simeón Ph.D. ing. Rémi simeón Ph.D. | E-mail | 7. října 2010 v 3:58 | Reagovat

Jsem toho názoru , že zákon GB z roku 2006 je v rozporu s LZLPS .Ta je totiž mezinárodní a je nadřazena vnitrostátnímu zákonu GB. Tudíž GB justice porušila právo , zajištěné právní normou vyšší právní účinnosti na "neobvinění sebe sama a blízkých osob" .Takže se má advokát odvolat a pokud justice až po nejvšší soud GB bude tvrdohlavě stát na "svém" pokleslém zákonu , který je v rozporu s právní normou vyšší účinnosti , tak sice mladík skončí ve vězení , ale jelikož budou takto vyčerpány opravné prostředky v zemi , kde k bezpráví došlo , půjde věc k ESLP Strtasburg a ten pak odsoudí vládu GB k odškodnění za protiprávní věznění . Mladík jen využil dokonce i ústavního práva Magna Charta Libertatum , předchůdkyně  listiny práv a svobod , tedy Velká listina svobod GB , kde má beztak zaručenu beztrestnost , nevypovídat proti sobě , tedy ani neumožnit prozradit své myšlenky , jejichž odtajnění, ať již ze své vlastní mysli , či svého notebooku , nebo papírového notebooku (pozn. bloku , např. s tajným písmem) , zde v notebooku opatřeného heslem , by přivodilo tr. stíhání své osoby či osob jemu blízkých  , tedy i blízkým osobám , nebo osobám , jež on považuje za sobě blízké .Tudíž bude odsouzena vláda GB platit mu vysoké odškodné. Jen je škoda , že ESPL nemá pravomoc zrušit nezákonný "národní zákon" zde z roku 2006 , Může jen vydávat doporučení a odsuzovat k odškodnění, ne ukládat pokuty vládám, jež by je donutily respektovat LZLPS , tedy jinými slovy , zesouladit zákon národní s MCL a LZLPS .S pozdravem Ing. Rémi simeón Ph.D. dobrovolný humanitární pracovník ve Střední Americe

4 Ing. Rémi Simeón Ph.D. Ing. Rémi Simeón Ph.D. | E-mail | 7. října 2010 v 4:08 | Reagovat

Všechny ty "nové" zákony jsou v rozporu s LZLPS , použitelné může být teroristou cokoliv , i fotografie radn ice ve městě , jelikož i tu lze "vyhodit do vzduchu" , takže by si dle tohoto paranoidního zákona nemohl ani pořídit fotografii ze svatby manželský pár, oddaný na radnici , jelikož budou mít v albumu "posbírané záběry´, zde městské radnice , které by mohly být POUŽITY např. islámským teroristou k útoku" .
Jen mi nejde do hlavy , že se proti tomu v GB ještě lidé nepostavili , či zda jsou tak otupělí , že to těm , kteří tyto paranoidní zákony předkládají a následně schvalují , tedy jinými slovy umožňují .

5 vasek656 vasek656 | E-mail | 8. října 2010 v 13:55 | Reagovat

V Británii byl i nápad od svazu chirugů, kteří chtěli zakázat držení dlouhých kuchyňských nožů v domácnosti, protože MŮŽOU způsobit těžké zranění, a oni takových případů mají na sálech hodně. Tvrdili, že takové nože se stejně při vaření tak často nepoužívají. Naštěstí zamítnuto.

Taky se tam do parlamentu dostal návrh, který by zakázal skleněné půllitrové (respektive pintové) sklenice v hospodách, protože je velký počet případů, kdy jsou tyto nebezpečné předměty použity jako zbraň. Povolené by byly jen plastové lahve a sklenice s gumovým návlekem. Naštěstí to taky neprošlo, ale už fakt, že se to dostalo do parlamentu je špatné znamení.

Problém je, že takové zákazy nikdy nic nevyřeší. Po britském zákazu nošení nožů, boxerů, obušků, paralyzérů a dokonce i pepřových sprejů (které jsou u nich zařazeny jako "útočná zbraň") se počet přepadení razantně zvýšil, protože právě kriminálnící si ze zákazů nic nedělají; vžyť přepadávat a vraždit je taky zakázané, a přesto to ti kriminálníci dělají... Taky mají jistotu, že se jejich oběť nemůže nijak bránit. Tyto zákazy ani nezmiňují, natož pak aby příčinu řešily. A policie? Ta skoro nikoho zachránit ani nemůže, může jen zavírat kriminálníky. Policie přijede za 5 minut, ale přepadení nebo vražda trvá i několik vteřin.

Stačí si připomenout, k čemu vedla prohibice alkoholu v USA. Pašování, vliv mafie, korupce, kriminalizace lidí, kteří si vyráběli alkohol pro sebe a mrtví, dementní a slepí lidi po požití nekvalitního alkoholu s metanolem. :-!

A občanům (spíš ovčanům) je to úplně jedno, stačí říct kouzelnou větu jako "terorismus" nebo "a co děti, myslí někdo na děti!" a všichni jsou pro. Není divu, že je Británie na prvním místě násilné kriminality na 100000 obyvatel, dokonce víc než v JAR.

Po jednom případu použití repliky samurajského meče k vraždě tam platí od roku 2008 zákaz prodeje, výroby, pronájmu nebo dovozu samurajských mečů pod pokutou až 5000 liber a až 6 měsíců vězení. Dokonce na koupi airsoftové zbraně (kuličkovky) musí mít Brit povolení policie, zbraň musí zaregistrovat a musí být členem občanského sdružení, které se zabývá airsoftem.

6 Ing. Rémi Simeón Ph.D. Ing. Rémi Simeón Ph.D. | E-mail | 5. ledna 2012 v 16:36 | Reagovat

Tak to je již hotová totalita , u nás na tohle ještě naši politici nepřišli .

Jinak co se prohibice alkoholu v USA týče, tak mnoho dementních a slepých asi přežilo a nyní tvoří vládu a parlament a justici ČR .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obrázky na prozadí byly použity z Galerie Zdeňka Hajného - Cesty ke světlu. Z osobní zkušenosti doporučuji navštívit.